JOHN KINDBORG (1861-1907) Klassiskt svenskt måleri

480468

JOHN KINDBORG (1861-1907): "Djurgården", signerad och daterad 80 Djurgården April, olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 39x56 cm

färgbortfall, uppfodrad

Ändringar/tillägg
JOHN KINDBORG (1861-1907)

Konst, Äldre måleri, Specialauktion, Stockholmiana

Rum 2

Budhistorik (3 bud)

3576533
16 500
3575995
3575991

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.