Gottfrid Kallstenius Klassiskt svenskt måleri

480460

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943):
Gamla ångsågen i Västervik, spår av signerad, olja på duk, ca 21x37 cm

Konst, Äldre måleri, Specialauktion

Monter 32

Budhistorik (29 bud)
3594332
10 000
3594337
10 000
3594332
9 800
3594320
9 600
3594327
9 400

Slutpris SEK:
10 000
1 007 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.