Olof Hermelin Klassiskt svenskt måleri

480442

OLOF HERMELIN (1827-1913): Lekande barn, signerad O.Hermelin, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 29x51 cm

Smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri, Specialauktion

Budhistorik (7 bud)
3576757
5 000
3592840
4 800
3576757
4 400
3587216
4 200
3576757

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.