IWC armbandsur stål 1940-tal herrarmbandsur

478369

IWC, armbandsur, stål, ca 1944, manuellt uppdrag, mineralglas, boettnr. 1057599, verknr. 1033121, cal 83, läderarmband med stålspänne (ej original), diameter 30,5 mm, IWC-box medföljer

"Ingår i Jewellery & Important Watches"

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Sannolikt senare glas. Bruksslitage samt glas med nagg

Klockor/Ur, Specialauktion

Budhistorik (44 bud)
3562515
10 000
3562514
9 800
3562512
9 600
3562511
9 400
3562508
9 200

Slutpris SEK:
10 000
1 007 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.