Specialauktion Allmoge skåp

478216

SKÅP, Hälsingland, Järvsö, 1800-talets början, polykromt bemålat, dekor av blomsterbukett samt molnformationer, invändigt med två hyllplan, höjd ca 97 94x32 cm

Slitage, lås saknas

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge, Specialauktion

Rum 1

Specialauktion Allmoge skåp

Budhistorik (20 bud)
3559721
5 200
3554984
5 000
3554984
4 800
3550406
4 200
3543806
3 200

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.