Specialauktion Allmoge smycken

474285

DRÄKTSMYCKEN, 3 dlr, allmoge, varav: BRÖSTPLÅTAR, 1 par, silver, 1800-tal, ciselerad geometrisk dekor, behängd med tre berlocker vardera, diameter ca 10 cm,
BROSCH, silver, kupolformad med 5 romboida hängen, stämplad E O Jonsson, Stockholm 1937, höjd 40 mm, BROSCH, silver, 1800-tal, två kupolformationer, behängd med två fantasilänkar som avslutas i korsformade hängen

Slitage, mindre skador

Guld/Smycken, Allmoge, Specialauktion

Monter 19

Budhistorik (10 bud)
3559133
1 800
3559569
1 700
3559133
1 600
3559556
3559133

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.