Specialauktion Allmoge halssmycke

474269

HALSSMYCKE, silver, delvis förgyllt, 1800-tal med fasettslipad blå samt grön folierad glasfluss, dekor av filigran samt granulater, behängd med tre kläppar, ärtlänk, längd ca 55 cm, vikt ca 35,1 g

Bruksslitage

Guld/Smycken, Allmoge, Specialauktion

Monter 19

Budhistorik (4 bud)

3557708
3557705
900
3556738
3556735

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.