Specialauktion Allmoge ljusplåtar

473433

GUSUM, ljusplåtar, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft, inpressad märkning Gusums Bruk, barockstil, för 2 ljus vardera, ca 79x36 cm

Smärre repor

Diverse, Allmoge, Specialauktion

Hylla 3

Budhistorik (8 bud)
3557699
21 000
3555470
20 000
3557698
20 000
3555470
8 000
3542636
6 200

Slutpris SEK:
21 000
1 909 EUR, 2 205 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.