Specialauktion Allmoge form

471355

FORM, stämplad med prins Oscar Fredriks monogram (sedermera Oscar II) och daterad 1857 samt Oscar II:s monogram och S, koppar, invändigt förtennad, diameter ca 20 cm

Bristningar, lagning, mindre bucklor, makulerade stämplar

Metall, Koppar, Allmoge, Specialauktion

Rum 1

Specialauktion Allmoge form

Budhistorik (14 bud)
3556960
2 400
3556686
3546485
3556685
3546485
1 900

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer