Specialauktion Allmoge form

471355

FORM, stämplad med prins Oscar Fredriks monogram (sedermera Oscar II) och daterad 1857 samt Oscar II:s monogram och S, koppar, invändigt förtennad, diameter ca 20 cm

Bristningar, lagning, mindre bucklor, makulerade stämplar

Metall, Koppar, Allmoge, Specialauktion

Specialauktion Allmoge form

Budhistorik (14 bud)
3556960
2 400
3556686
3546485
3556685
3546485
1 900

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.