Specialauktion Allmoge bolle

471031

BOLLE, Norge, 1800-talets andra hälft, bemålat trä med polykrom dekor av blomster, kant med text "Det Trae som baer den Gode Frugt Kan Siden blive til Ere Brugt", höjd ca 12 cm, diameter 30 cm

Smärre slitage, mynning med mindre torrspricka

Diverse, Allmoge, Specialauktion

Rum 1

Specialauktion Allmoge bolle

Budhistorik (14 bud)
3559641
2 800
3558299
2 600
3558299
2 400
3558290
3557968

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer