Specialauktion Allmoge fat

469201

FAT, 4 st, tenn, 1700-tal, Johan Hagman (mästare 1743-1781 Uppsala), Nils Chrostophersson Forss (mästare 1740-1786) Västerås 1761, Nicolaus Justelius (mästare 1784-1819) Eksjö 1794, ett fat med otydliga stämplar, diameter ca 29,5-39 cm

Slitage, repor, bristninga

Diverse, Allmoge, Specialauktion

Rum 1

Specialauktion Allmoge fat

Budhistorik (6 bud)
3559578
1 300
3559483
3552605
3559482
3552605

Slutpris SEK:
1 300
127 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.