Specialauktion Allmoge fat

469189

FAT, tenn, stämplat Mårten Kasper Rokus, (mästare 1683-1714) Stockholm, 1707, diameter ca 43 cm

Slitage, repor

Diverse, Allmoge, Specialauktion

Specialauktion Allmoge fat

Budhistorik (6 bud)
3558211
3557605
950
3557551
550
3554015
3542681

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.