Specialauktion Allmoge måttstock

468651

MÅTTSTOCK, 1700-tal, mässing med graverad dekor, signerad Butterfield, Paris, längd ca 18-33 cm

Slitage

Diverse, Allmoge, Specialauktion

Rum 1

Budhistorik (27 bud)
3559567
4 400
3559572
4 200
3559567
3559565
3 800
3559564
3 600

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer