Specialauktion Allmoge måttstock

468651

MÅTTSTOCK, 1700-tal, mässing med graverad dekor, signerad Butterfield, Paris, längd ca 18-33 cm

Slitage

Diverse, Allmoge, Specialauktion

Rum 1

Budhistorik (27 bud)
3559567
4 400
3559572
4 200
3559567
3559565
3 800
3559564
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.