Specialauktion Allmoge flaska

468534

FLASKA, sannorlikt Gjövik 1830-40-tal, bukig med påklipp av noppor och band, höjd 21 cm
LITTERATUR: Arnstein Berntsen, "En samling norsk glass", Oslo 1986, jämför planch X.

Nagg

Glas, Övrigt glas, Allmoge, Specialauktion

Rum 1

Specialauktion Allmoge flaska

Budhistorik (5 bud)
3559121
3 200
3555293
3541476
2 800
3541361
500
3541360

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer