Specialauktion Allmoge solur

468504

SOLUR MED KOMPASS, 1700-tal, mässing med graverad dekor, oktogonal form med uppfällbar polos, sockel i svärtat trä, ca 6,5x7 cm

Slitage

Diverse, Allmoge, Specialauktion

Rum 1

Specialauktion Allmoge solur

Budhistorik (21 bud)
3558834
6 200
3559489
6 000
3558834
5 600
3559488
5 400
3558834
5 200

Slutpris SEK:
6 200
606 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.