Specialauktion Allmoge stop

468499

STOP, 1700-tal, Norge, masurbjörk, bär datering 1759, cylindrisk form, skuren dekor, tumgrepp med form av liggande lejon, lock med skuren dekor av springande lejon med krona, fötter i form av lejon, höjd ca 22 cm

Slitage, skador, sprickor

Diverse, Allmoge, Specialauktion

Rum 1

Specialauktion Allmoge stop

Budhistorik (8 bud)
3559409
3 400
3559480
3 400
3559409
3559402
2 800
3555997

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.