Specialauktion Allmoge stop

468498

STOP, 1700-tal, Norge, masurbjörk, cylindrisk form, skuren dekor, handtag och med dekor av lejon, locket med dekor av lejon under krona, fötter i form av lejon, höjd ca 21 cm

Slitage, skador, sprickor

Diverse, Allmoge, Specialauktion

Rum 1

Specialauktion Allmoge stop

Budhistorik (6 bud)
3559468
2 400
3559466
3559383
1 600
3558511
3542426

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer