Slagbord Carl Malmsten "Vapensmeden"

481959

SLAGBORD, Carl Malmsten, "Vapensmeden", formgiven 1949, bemålad benställning, bordsskiva i teakfaner, höjd 75, total längd 130x77 cm
Litt. Möbelråd Svenska slöjdföreningen, Uppsala 1961, sid 128

Slitage

Möbler, Matbord, Design

Rum 4

Slagbord Carl Malmsten

Budhistorik (27 bud)
3451505
5 000
3451499
4 800
3451494
4 600
3451490
4 400
3451492
4 400

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.