Gösta Sandels glasmålning

481877

GÖSTA SANDELS (1887-1919), komposition med kvinnor under sol, signerad á tergo Sandels 1916, glasmålning, ca 44 x 49 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Smärre färgbortfall

Rum 5

Gösta Sandels glasmålning

Budhistorik (2 bud)

3436104
15 000
3436102
12 000

Slutpris SEK:
15 000
1 511 EUR, 1 716 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.