Inge Schöler gouache

481863

INGE SCHÖLER (1908-1971), blomsterstilleben, signerat Inge Schiöler i blyerts, gouache på papper, ca 43 x 37 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund
Ramen stämplad Svensk Franska Konstgalleriet

Visst färgbortfall.

Inge Schöler  gouache

Budhistorik (49 bud)
3448019
12 000
3447999
11 500
3448018
11 000
3447999
10 500
3448016
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.