Bergère, gustavianskt stockholmsarbete

481831

BERGÈRE, gustavianskt , träskuren dekor, uppvängd rygg krönt av blad och rosor, frontsarg med hörnfleuroner, kannelerade ben med godronnerad överkragning; skador och bortfall i förgyllningen

Särö

Möbler, Fåtöljer

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (40 bud)
3477162
33 000
3476491
32 000
3474891
31 000
3472364
30 000
3474890
30 000

Slutpris SEK:
33 000
3 323 EUR, 3 775 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 774 kr.