Modernt silver

481804

LOCKASK, lockknopp av ametist, Cecilia Johansson för Karl-Ingemar Johansson, Göteborg 1984, höjd ca 8 cm, LOCKASK, Ulla Holm, Konstindustriskolan, Göteborg 1968, höjd ca 13 cm, LOCKASK, cylindrisk form med platt lock, Carl Kihlberg (Himmelsboda), Boda, ej stämplad, SKÅL, ellipsformad, Olle Smedman, Skövde 1982, SKÅL, hamrad dekor, Olle Smedman, Skövde, otydlig årsbokstav, SKÅL, silver, rund form, David Andersen, Norge, total vikt ca 1400 g

Några föremål med bruksslitage. Ulla Holms lockask saknar lockknopp. Inristat ägarmongram undertill på Ulla Holms lockask och David Andersenskålen

Silver

Geijersgatan 14, Göteborg

Modernt silver

Budhistorik (9 bud)
3462464
3 400
3456587
3 200
3456587
3460414
2 800
3456587

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.