Allmogeskåp

481797

ALLMOGESKÅP, 1800-tal, bemålat, daterat 1845, inrett med hyllplanhöjd ca 196, 135x48 cm, nyckel saknas

Renoverat, kompletterat bakstycke, delvis originalbemålning, åldersrelaterat slitage, maskstunget, skador, nyckel saknas

Möbler, Skåp, byråer

Rum 1

Allmogeskåp

Budhistorik (1 bud)

3450129
2017-09-05 06:20:02

2017-09-05 kl 11:20
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.