Fartygsmodell

481789

FARTYGSMODELL ("Sofie"), i diorama, 1900-talets början, båten utförd i målat trä, pastellage och textil, monter med träskuren datering 1908, höjd ca 48, 80x24 cm

Skador

Nautica/Technica

Rum 4

Fartygsmodell

Budhistorik (6 bud)
3450581
3450580
1 600
3450304
3448722
850
3446754

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.