Börge Mogensen stolar Öresund

481778

BÖRGE MOGENSEN, "Öresund", stolar, 4 st., 1900-talets mitt, för Karl Anderssons, Bra bohag, bränn- samt etikettmärkta, ek, sits klädd svart skinn, sitthöjd ca 43 cm

Klädsel med revor, repor och slitage, ryggbrickor något blekta, bruksslitage

Möbler, Hyllor, Design

Börge Mogensen stolar Öresund

Budhistorik (23 bud)
3451586
4 800
3451581
4 600
3451568
4 400
3451567
4 200
3451527

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.