Oidentifierad konstnär pastell på papper

481730

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (omkring 1900): Porträtt av flicka, pastell på papper, 62x48 cm

Proveniens:
Inköpta i Polen troligen på 1940-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.

Hål och revor, inramad utan glas

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (18 bud)
3451050
3 400
3451034
3 200
3451045
3451034
2 600
3451032
2 400

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.