Glasservis 130 dlr

481728

GLASSERVIS, 130 dlr, slipat glas, 1900-talets först hälft, bestående av; 7 rödvinsglas, 16 vitvinsglas, 15 champagnekupor, 18 starkvinsglas+19 gröna starkvinsglas, 16 likörglas, 12+2 snapsglas, 13 portvinsglas, 12 assietter

Bruksslitage

Glas, Servisglas

Monter 9

Glasservis 130 dlr

Budhistorik (9 bud)
3447811
3447810
3447809
3447743
750
3446657
700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.