Hugo Zuhr oljemålning vy över Stockholm

481650

HUGO ZUHR (1895-1971): "Skanstullsbron", vy från konstnärens ateljé, belägen Giullmarsplan över gamla Skanstullsbron, Skanskvarn mot Södermalm, monogramsignerad, etikettdaterad ā tergo -55, olja på duk, ca 40x53 cm

Konst, Äldre måleri, Stockholmiana

Fack 4

Budhistorik (20 bud)
3436266
4 400
3446112
4 400
3436266
4 200
3446108
3436266
3 800

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.