Ljusstake Tyskland silver

481645

LJUSSTAKE, silver, empire, dekor av lejontassar, palmetter, lös ljusmanschett, stämplad, Tyskland, 1800-talets mitt, vikt 440 gram

Manschett med bucklor, något sned, dekorelement saknas

Silver, Silverljusstakar

Ljusstake Tyskland silver

Budhistorik (11 bud)
3445443
3445437
2 800
3445434
2 600
3445433
2 400
3445432

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.