Råttsvanssked

481631

RÅTTSVANSSKED, silver, 17/1800-tal, otydliga stämplar, längd 13,5 cm, vikt ca 30 g

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Slitage, mindre bucklor

Silver, Övriga silverföremål

Monter 6

Råttsvanssked

Budhistorik (5 bud)
3446758
3437280
3437280
3436208
950
3436207
600

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.