Väggdekoration skuren hand 17/1800-tal

481628

VÄGGDEKORATION, i form av skuren hand i trä med handtag, förgyllt trä, 17/1800-tal, diameter 12, djup ca 17 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Bortfall av förgyllning, slitage

Diverse

Budhistorik (22 bud)
3446674
1 900
3446620
1 800
3446581
1 700
3446619
1 600
3446581

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.