Stolar sengustavianska lindomearbeten

481624

STOLAR, 4 st, sengustavianska lindomearbeten, sk nollstolar, märkta NSS SK (Nils Svensson, Skäggered 1757-1801), bemålade, skuren dekor, stoppade sitsar med rosamönstrad klädsel, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, lagningar

Möbler, Stolar

Rum 22

Budhistorik (5 bud)
3449751
3447760
1 800
3445678
3435197
3435185

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.