Kannor skedar slev 1800/1900-tal

481621

SENAPSKANNA, SÅSSLEV, DESSERTSKED, sterlingsilver, stämplade London, GUSTAF FOLCKER, GRÄDDKANNA, silver, stämplad Stockholm 1841, kannans höjd 11,5 cm, totalvikt ca 297 g

Med monogram

Silver

Budhistorik (8 bud)
3445514
3445513
950
3445512
900
3443693
3440465
750

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.