Bordspendyl Paris 1800-tal

481569

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, Paris, bronserad metall, urverket märkt Japy Freres, fodralet märkt PH Mourey, höjd ca 46 cm

Urtavlan med skador, plym på pojens huvud saknas, fodral med sprickor, nyckel och pendel saknas

Klockor/Ur

Rum 7

Bordspendyl Paris 1800-tal

Budhistorik (26 bud)
3449404
5 000
3449418
5 000
3449404
4 600
3449416
4 400
3449404
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.