Karmstol Lindome

481553

KARMSTOL, sengustaviansk, Lindome, 1820/30-tal, svartbemålad med guldfärgade detaljer, rak ryg med träskuren dekor, stoppad sits och rygg, sitthöjd ca 47 cm

Renoverad, kompletterad, senare bemålning, textil med skador

Möbler, Stolar

Rum 12

Karmstol Lindome

Budhistorik (3 bud)

3446511
3446502
3446497

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.