Jaques Combet samt Marc Chagall etsning

481547

JACQUES COMBET (1920-1993) / MARC CHAGALL (1887-1985): Porträtt av Marc Chagall, etsningar av Jaques Combet samt Marc Chagall (undertill), signerad J Combet i blyerts, signerad Chagall i plåten, numrerad 13/30, 64x50 cm

HISTORIK: Jaques Combet var fransk frimärksgravör 1950-1963, detta blad tillkommet ca 1960

Gulnad samt fläckar

Fack 26

Budhistorik (1 bud)

3443523
2017-09-01 21:51:53
500

2017-09-03 kl 12:04
Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.