Judith Johansson rölakan Riddarsporrar

481532

JUDITH JOHANSSON, "Riddarsporrar", matta, Ateljé JJ i Knäred, rölakan, signerad JJ, 305 x 203 cm

HISTORIK: Inspirationen till mattan kommer från de vackra riddarsporrarna som växte utanför rådhuset i Östersund

Slitage, smärre fläckar

Mattor/Textilier, Moderna mattor

Budhistorik (5 bud)
3447077
7 800
3446027
7 600
3438220
7 400
3437700
500
3437428

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.