Carl Michael von Hausswolff, Church

481505

CARL MICHAEL VON HAUSSWOLFF (född 1956): "Church" - ur serien Red Empty, Chicago 2003, signerad och numrerad på baksidan Carl Michael von Hausswolff 2/3, cibachrome, 75x50cm

PROVENIENS: Brändström & Stene, Stockholm

Fotografi, Nutida, Konst, Konst

Rum 22

Budhistorik (3 bud)

3438582
3435256
3 800
3432844
3 600

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.