Matgrupp gustaviansk stil

481503

MATGRUPP, 11 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bemålad, stoppade sitsar, bestående av 1 bord, 8 stolar samt 2 iläggsskivor, bordets höjd ca 74, diameter ca 110, stolarnas sitthöjd ca 46, iläggsskivornas bredd ca 48 cm

Slitage, senare klädsel, klädsel med fläckar

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 13

Matgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (5 bud)
3433011
4 800
3445671
4 600
3433011
4 400
3434600
4 200
3433011

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.