Ljuskrona empirestil

481440

LJUSKRONA, för 10 ljus, 1900-talets andra hälft, empirestil, stomme i mässing, behängd olikslipade prismor, höjd ca 88, diameter 79 cm

Slitage, skador, lösa delar

Belysning, Ljuskronor

Rum 4

Ljuskrona empirestil

Budhistorik (3 bud)

3456832
3 600
3449390
3444745

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.