Tallrikar i porslin 1700-tal

481362

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i famille rosefärger, diameter 22 5 cm

En med spricka, båda med smärre kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar i porslin 1700-tal

Budhistorik (12 bud)
3444601
850
3444060
3444060
750
3444305
700
3444060
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.