Alf Wallander Rörstrand Kräftserivs

481270

ALF WALLANDER, kräftservis, 13 dlr, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början, bestående av: skål samt 12 tallrikar, tallrikarnas diameter ca 22 cm

Krackeleringar, missfärgningar, en tallrika med spricka, en tallrik med smärre nagg

Keramik/Porslin

Monter 13

Budhistorik (23 bud)
3444357
5 200
3444356
5 000
3444355
4 800
3444354
4 600
3444353
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.