Bordslyster sengustaviansk stil

481197

BORDSLYSTER, sengustaviansk stil, 1800-tal, delvis äldre delar, för 3 ljus, stomme i förgylld mässing, bas och fotplatta av carraramarmor, slipat glasspjut, behängd med olikslipade prismor, höjd 73 cm

PROVENIENS: Fållans Gård, Trångsund

Omarbetad, kompletterad, smärre slitage och nagg

Belysning, Bordslampor, Diverse

Kundcenter

Budhistorik (9 bud)
3445123
8 000
3445120
7 600
3445118
7 200
3445116
7 000
3445106
6 400

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.