Vägglystrar Louis XVI-stil

481196

VÄGGLYSTRAR, 1 par, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft, för vardera två ljus, förgylld stomme i brons, dekor av faunhuvuden, behängda med olikslipade prismor, höjd 57 cm

PROVENIENS: Fållans Gård, Trångsund

Nagg, en kröndekor lös, en ljuspipa med skada

Belysning, Vägglampor

Vägglystrar Louis XVI-stil

Budhistorik (30 bud)
3445065
12 000
3445075
12 000
3445065
11 500
3445073
11 000
3445065
10 500

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.