Svenskt Silversmide

481169

SVENSKT SILVERSMIDE (4), KÄLLSTRÖM, O., - HERNMARCK, C., - ANDRÉN, E. Svenskt silversmide 1520-1850. I-III. 1941-63, samnt Stämpeldelen (Guld- och silverstämplar)
HERNMARCK, CARL. The Art of the European Silversmith 1430-1830. Text + Plates. (I-II.) London - New York (Sotheby Parke Bernet) 1977.
4:o. Plates a.o. illustrations.
Publisher's red cloth. Dustwrappers. 2 vols

Bruksslitage

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Rum 7, Hylla 2

Svenskt Silversmide

Budhistorik (4 bud)

3444254
3432886
3432885
3431449

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.