Ring med grön syn spinell

481160

RING, 18 k guld, oktagonalt fasettslipad grön syntetisk spinell, stämplad Sävsjö Guldsmeds AB, Sävsjö 1963, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 6,5 g

Bruksslitage, syntetisk spinell med repor

Guld/Smycken

Ring med grön syn spinell

Budhistorik (5 bud)
3447662
950
3446181
900
3445644
700
3443686
650
3436964

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.