Väggpendyl Beurling

481143

PER HENRIK BEURLING (1758-1806), väggpendyl, gustaviansk, urtavla med arabiska siffror, märkt Beurling Stockholm, förgylld, träskuren dekor, höjd ca 90, bredd 45 cm, nyckel och vev finns att avhämta vid Utlämningen

Smärre skador, senare förgyllning

Klockor/Ur

Rum 2

Väggpendyl Beurling

Budhistorik (7 bud)
3442247
3434399
3 600
3433035
1 900
3433032
1 800
3433031
1 700

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.