Wilhelm Kåge Amulett Gustavsberg

481132

WILHELM KÅGE, "Amulett", servis, 39 dlr, flintporslin, Gustavsberg, röd dekor, bestånde av: 11 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 11 assietter, uppläggningsskål, såsnipa, 2 st uppläggningsfat, längd ca 23,5-27 cm, tillbringare

Mindre slitage, en mattallrik med nagg på baksida av kant

Keramik/Porslin

Monter 14

Budhistorik (21 bud)
3444978
2 600
3444969
2 400
3444965
3444959
3444955
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.