Ljuskrona omkring 1900

481119

LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, för 6 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 93, diameter 63 cm

Belysning, Ljuskronor

Rum 17

Ljuskrona omkring 1900

Budhistorik (14 bud)
3444046
4 400
3444028
4 200
3443936
3443873
3 800
3443935
3 800

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.