Oidentifierad konstnär olja

481032

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (omkring 1900): Konstnärinna i sin ateljé, olja på duk, 60x84 cm

Proveniens: Målningen är inköpt på 1910-talet av nuvarande ägares familj.

Smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Oidentifierad konstnär olja

Budhistorik (7 bud)
3487932
12 000
3487906
5 000
3487904
3484258
3 200
3469208

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.